Зеленський ініціював заборону перевірки ФОПів на два роки • Інформаційний міст Інформаційний міст - новини Генічеська, Генічеського району та Херсонської області

Зеленський ініціював заборону перевірки ФОПів на два роки

Президент Володимир Зеленський ініціював запровадження дворічного мораторію на перевірки фізичних осіб-підприємців усіх категорій, крім «ризикових».

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це пише сайт президента.

«Таким чином глава держави відгукнувся на заклики представників малого бізнесу. Вони протестували проти законів «Про внесення змін до закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», що запроваджують електронний чек».

Президент також підтримує пом’якшення відповідальності за неправильне ведення звітів протягом першого року дії закону.

Заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів пояснила протестні настрої поганою поінформованістю підприємців.

За її словами, ніхто не зобов’язує підприємців купувати касові апарати. Натомість вони мають завантажити безкоштовний мобільний додаток, від Державної фіскальної служби.

Ковалів також додала, що самі електронні чеки для ФОПів запроваджуються лише з 2021 року.

Команда прем’єр-міністра України Олексія Гончарука планує ввести новий податок для IT-фахівців: він буде починатися з 1% в 2020, і до 2029 року повинен скласти 5%.

Матеріал Центру журналістських розслідувань