В Україні набув чинності закон про штрафи за відсутність маски • Інформаційний міст Інформаційний міст - новини Генічеська, Генічеського району та Херсонської області

В Україні набув чинності закон про штрафи за відсутність маски

В Україні з суботи, 21 листопада, набув чинності закон, який вводить штрафи за перебування в громадських будівлях та транспорті без одягнених засобів індивідуального захисту.Про це пише портал “Слово і Діло”

Відповідно до закону, покарання передбачається в таких випадках за відсутність маски в громадському місці, а також за неправильне носіння маски (маска має повністю закривати нижню частину обличчя, рот та ніс).

Штраф за перше порушення складає 170 гривень. За повторне порушення громадянин заплатить 255 гривень.

При чому заплатити штраф потрібно буде відразу на місці вчинення правопорушення. Закон не передбачає необхідність передачі протоколу до суду перед накладенням штрафу, як це було раніше. Сплатити штраф можна буде за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Штрафи за відсутність маски можуть накладати органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Закон вимагає носити маски в будь-яких громадських місцях, до яких відносяться всі заклади харчування, спортивні заклади, громадський транспорт. Оскаржити штраф можна в суді протягом 10 днів.