В Генічеську відбувся тематичний вечір присвячений депортації кримських татар • Інформаційний міст

В Генічеську відбувся тематичний вечір присвячений депортації кримських татар

15 травня в художньому салоні районного Будинку культури відбувся тематичний вечір «Депортація кримських татар – символ страждань в гноблення корінного народу», повідомляє кореспондент «Інформаційного мосту». Під час заходу присутні могли побачити спогади очевидців тих страшних подій та відчути страждання цілого народу.

Була відкрита фотовиставка «Доля кримських татар: від депортації до окупації», де можна побачити не тільки фотографії останніх років, які зробив відомий фотохудожник Олександр Прихненко, який до речі підготував фотовиставку, але і архівні світлини зображаючи життя кримськотатарської спільноти у 80-х – 90-х роках.

Заходи до Дня депортації кримськотатарського народу будуть тривати ще кілька днів, заплановані події можна подивитись в минулій публікації.

Історична довідка:

18-20 мая 1944 года в ходе спецоперации НКВД из Крыма в Среднюю Азию, Сибирь и Урал крымские татары были депортированы. Всього з Криму депортували 238 500 людей – майже все кримськотатарське населення. За перші три роки після переселення від голоду, виснаження і хвороб померли, за різними оцінками, від 20 до 46% всіх депортованих. Серед померлих за перший рік майже половина – діти до 16 років. Сувора заборона на їхнє повернення до Криму, діяла аж до 1989 року. За чотири наступних роки на півострів повернулася половина всіх кримських татар, що жили тоді в СРСР – 250 тисяч людей.