Рада закликала світ визнати геноцид кримських татар • Інформаційний міст Інформаційний міст - новини Генічеська, Генічеського району та Херсонської області

Рада закликала світ визнати геноцид кримських татар

Верховна Рада закликала світ засудити порушення прав кримських татар, а також визнати їхню депортацію у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

Відповідне звернення до парламентів іноземних держав, міжнародних організацій і членів міжнародного співтовариства нині підтримали 310 народних обранців.

У зв’язку з російською агресією й окупацією Криму парламент також закликав міжнародну спільноту посилити санкції проти Москви, вимагати доступу на окуповану територію моніторингових місій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЮНЕСКО.

Ми не можемо стояти осторонь і закликаємо світ не закривати очі на жахливі факти порушень на окупованих Росією територіях. Численні переслідування і системний тиск на кримських татар окупаційною владою слід розцінювати як етноцид корінного народу, наголосили народні депутати.

Україна ще раз підкреслює, що кримські татари є корінним народом України, а їхню депортацію з Криму у 1944 році закликає визнати геноцидом.

У своїх оцінках ми прямі й безапеляційні. Не граємося з агресором у піддавки, а чітко називаємо речі своїми іменами. Дії Російської Федерації мають отримати жорстку оцінку, до чого ми й закликаємо у цьому зверненні.