На Арабатській Стрілці провели дослідження родовищ лікувальних грязей та термальних вод • Інформаційний міст Інформаційний міст - новини Генічеська, Генічеського району та Херсонської області

На Арабатській Стрілці провели дослідження родовищ лікувальних грязей та термальних вод

Протягом 2018-2019 років, на замовлення Щасливцевської сільської ради були проведені роботи з оцінки наявних природних лікувальних факторів Арабатської Стрілки в межах сільради. Спеціалізовані підприємства прийшли до гарних висновків. Про це пише «Інформаційний міст» з посиланням на сайт Щасливцевської сільської ради.

Загалом було обстежено чотири родовища лікувальних грязей із загальними запасами понад 1,5 млн. м3, з яких відносно легко видобувні 200-250 тис. м3. В першу чергу були досліджені, так звані, Зяблівські озера, які в перспективі, за належного розвитку можуть стати мінерально-сировинною основою грязелікування на розглядуваній території. За хімічним складом грязей вони майже ідентичні грязям, наприклад, відомого Сакського озера чи озер Східного Криму.

Окрім того, на території сільської ради розташовані п’ять джерел (свердловин) підземних високо напірних термальних йодо-бромних вод високої мінералізації. Дві з них вже тривалий час використовуються для організованого (спеціалізована лікарня) та неорганізованого (у вигляді відкритого джерела-водойми) лікування; три свердловини перебувають у стані тимчасової консервації. Дві свердловини, які зараз не використовуються, мають великі перспективи для освоєння та створення на їх базі  в перспективі бальнеологічних закладів.

Арабатська Стрілка залишається однією з найунікальніших регіонів України, маючи надзвичайні природні ресурси та можливості для розвитку туризму. А нещодавно представники Щасливцевської сільради представляли Арабатську Стрілку на 25-й Міжнародній туристичній виставці UITT’2019 «Україна – подорожі та туризм», що відбувалась у Києві.