Фильм, який знімали на Арабатській Стрілці, висуватимуть на премію «Оскар» • Інформаційний міст

Фильм, який знімали на Арабатській Стрілці, висуватимуть на премію «Оскар»

Стрічка «Додому» (Evge) кримськотатарського режисера Нарімана Алієва, подала заявку для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України. Пише «Інформаційний міст» з посиланням на сторінку Український Оскарівський Комітет у Facebook.

Цього року в національному відборі участь братиме лише цей фільм, а засідання комітету та пресс-конференція відбудуться 23 серпня.

Картина розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Головні ролі виконали Ахтем Сейтаблаєв (режисер «Кіборгів») і Ремзі Білялов. Продюсером картини став Володимир Яценко («Дике поле»), а виробництво взяла на себе кінокомпанія Limelite.

Нагадаємо, що частина сцен фільму зняті на Арабатській Стрілці у вересні-жовтні 2018 року. Також картину показали у конкурсній програмі («Особливий погляд») 72-го Каннського кінофестивалю у травні 2019 року.