Фільм, який знімали на Арабатській Стрілці, увійшов до розширеного списку премії «Оскар» • Інформаційний міст

Фільм, який знімали на Арабатській Стрілці, увійшов до розширеного списку премії «Оскар»

На передодні Американська кіноакадемія оприлюднила довгий список кінопремії «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм», куди увійшов фільм Нарімана Алієва Додому/EVGE. Про це повідомляє «Інформаційний міст» з посиланням на Держкіно.

Окрім вищезазначеного фільму до лонг-листа увійшов також українсько-чесько-словацько-польський фільм Вацлава Маргоула The Painted Bird/«Пофарбоване пташеня», який висунуто претендентом від Чехії. Фільм знято за підтримки Держкіно.

Шорт-лист премії «Оскар» буде оголошено 16 грудня, а перелік номінантів – 13 січня 2020 року. Окрім того, дебют Нарімана Алієва цього року змагатиметься також за премію Європейської кіноакадемії.

Нагадаємо, що частину сцен фільму «Додому» знято на Арабатській Стрілці у вересні-жовтні 2018 року. Також картину показали у конкурсній програмі («Особливий погляд») 72-го Каннського кінофестивалю у травні 2019 року. В липні 2019 року робота кримськотатарського режисера завоювала нагороду за кращий фільм на міжнародному кінофестивалі в Бухаресті.

Додому/EVGE
The Painted Bird/«Пофарбоване пташеня»