«Чорноморнафтогаз» планує запустити нову свердловину на Стрілковому родовищі газу до початку опалювального сезону • Інформаційний міст Інформаційний міст - новини Генічеська, Генічеського району та Херсонської області

«Чорноморнафтогаз» планує запустити нову свердловину на Стрілковому родовищі газу до початку опалювального сезону

Компанії групи «Нафтогаз України» достроково  завершили буріння нової свердловини на Стрілковому газовому родовищі на Арабатській стрілці на Херсонщині і отримали приплив газу, який дозволить покрити зимовий дефіцит газу для споживачів міста Генічеська та Генічеського району, що виникав у минулі морозні роки. ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує за два місяці почати видобуток із нової свердловини. На початковому режимі експлуатації  свердловина даватиме до 10 тисяч кубічних метрів газу на добу, з подальшим нарощуванням видобутку до 20 тис. кубометрів. 

Про буріння нової свердловини для збільшення видобутку газу на Стрілковому родовищі та плани ДАТ «Чорноморнафтогаз» щодо  забезпечення населення Генічеського регіону блакитним паливом йдеться у випуску програми «Питання національної безпеки з Валентиною Самар» (проєкт Центру журналістських розслідувань), знімальна група якої першою побувала на місці нової свердловини.

Нова експлуатаційна свердловина на Стрілковому родовищі була пробурена вперше з 1983 року. На відміну від своїх попередниць свердловина №87 знаходиться не в Азовському морі, а на суші – посередині коси Арабатської стрілки. Бурильні роботи на замовлення  «Чорноморнафтогазу» виконало Стрийське управління «Укрбургаз», що є філією АТ «Укргазвидобування». Фахівці називають свердловину складною, але закінчили роботи достроково.

«Свердловина була забурена 21 липня, закінчена терміном у 27 днів. Складність свердловини полягала в тому, що її вперше бурили під кутом у 81 градус. Наше завдання було з берега потрапити в море. Можна сказати, ми з такою складністю зустрілись вперше. Наразі свердловина №87 передається замовнику – «Чорноморнафтогазу», і, я думаю, що цього року вона вже буде працювати і давати газ для України», – сказав Олег Вітів, начальник бурової установки «Укрбургазу».

Геолог Петро Жукуляк як представник «Чорноморнафтогазу» супроводжує проект будівництва нової свердловини. Він говорить, що своє завдання вона виконала: «Продуктивний горизонт розкритий по стволу порядка 140 метрів, випробуваний і отриманий промисловий проплив газу, який і очікувався. Зараз свердловина знаходиться ще у випробуванні, йде очищення від фільтрату бурового розчину, і будуть проведені газодинамічні дослідження, де визначиться кінцевий робочий дебіт, з урахуванням можливостей продуктивного пласта».

За його словами, оперативні дослідження показали, що на початковому режимі експлуатації  свердловина даватиме до 10 тисяч кубічних метрів газу на добу, з подальшим нарощуванням видобутку до 20 тис. кубометрів. 

Світлана Нєжнова, голова правління «Чорноморнафтогазу вважає реальним запустити свердловину в експлуатацію уже до початку опалювального сезону і забезпечити безперебійне постачання газом населення Генічеського регіону.

«Перший напрямок нашої відповідальності – обслуговування Генічеська та Генічеського району. Тому що ми усі розуміємо, що це єдине родовище, яке забезпечує цей регіон, і наразі ще не побудовано газопровод, який би з’єднав ці регіони з магістральним газопроводом. Другий напрямок – це відповідальність за «Чорноморнафтогаз», нам було важливо отримати цей газ як додатковий дохід підприємства», – зазначила Нєжнова.

Як повідомлялось,  14 липня  2017 року Госпсуд Київської області повністю задовольнив позов Генпрокуратури і визнав недійсним договір між ВАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», яке після окупації Криму Росією було тимчасово перереєстровано в Києві, і ПрАТ «Пласт» про спільну діяльність з видобутку газу на морських родовищах Архангельське і Стрілкове. Договір був підписаний, коли «Чорноморнафтогаз», морські платформи і родовища вже були захоплені російськими окупантами. Під контролем України залишилося тільки Стрілкове родовище, де до квітня 2017 року видобуток вів «Пласт» екснардепа Олександра Онищенка.

Нагадаємо:

  • На початку січня 2016 року у Генічеську стався газовий колапс: температура повітря впала до критичних для міста мінус 15, і тиск в трубах зійшло нанівець. Чотири доби близько двох тисяч жителів залишалися без газу. До анексії Криму газ, що видобувається на родовищі Стрілкове поблизу Арабатської стрілки, взимку подавався в Генічеськ з Глібовського газосховища на півострові, яке було захоплено окупантами.
  • У жовтні 2016 року внаслідок зниження тиску газу без газопостачання залишилося близько 4 тисяч абонентів Генічеська, а також 2 тисячі абонентів населених пунктів Стрілкове і Щасливцеве.
  • 23 грудня 2016 року віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив, що будівництво газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ» на Херсонщині розпочнеться в 2017 році і обійдеться орієнтовно в 220-240 млн. грн. У лютому 2017 року було оголошено тендер на розробку проектно-кошторисної документації магістрального газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ». Приступити до будівництва об’єкта в Херсонській ОДА планували в 2017 році.
  • У вересні 2019 року у Херсонській облдержадміністрації заявили, що питання будівництва у Херсонській області газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ», , який має вирішити проблему постійного газопостачання Генічеська, залишається відкритим.